KLUB
FORUM
MODELE
OGŁOSZENIA
DOWNLOAD
LINKI
21 Październik 2014, 00:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Forum   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja Chat  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z zegarami e36 316 94rok  (Przeczytany 1091 razy)
kubrick

M43B16

« : 22 Marzec 2011, 13:52 »

Witam Wszystkich.
Od razu zaznaczę, że jestem świeżym posiadaczem prawa jazdy i mój wybór pierwszego samochodu padł na BMW E36 316 z 1994 roku, sedan.
Problem jest następujący i w googlach widziałem że był dość często poruszany natomiast nikt nie ujawniał co go rozwiązało jeśli został rozwiązany.
Chodzi o okresowo wariujące zegary cały czas pali się ikona poduszki powietrznej natomiast prędkościomierz, obrotomierz, ekonomizer, oraz wskaźnik paliwa i temperatury czasami działają czasami nie na co nie ma reguły. Na którymś forum spotkałem się z opinią że czasami pozwala wciśnięcie hamulca lecz nie w moim przypadku.
Proszę o pomoc osobę która miała taki problem bądź się zetkneła z nim i zna odpowieź.
Pozdrawiam.
ukanio328i

Czarne e36

« Odpowiedz #1 : 22 Marzec 2011, 16:08 »

Ja miałem  Mrugnięcie Wymieniłem zegary. Spróbuj wyciągnąć zegary (2 śrubki na torxa) dalej je jakoś podważasz może wyjdą, jeśli nadal nie będą chciały wyjść to wyciągnij kratke nawiewu z włącznikiem świateł (1 śrubka od dołu) wyciągasz, wsadzasz tam rękę i wypychasz zegary. Zegary wyjdą bez ściągania kierownicy dochodzą do nich 3 wtyczki które musisz odpiąć. Trochę się pomęczysz to myślę że zczaisz na jakiej zasadzie się je wyciąga. Masz zegary już w rękach to możesz je rozebrać pochuchać, podmuchać może to coś da  Duży uśmiech Przeczyść gniazda na wtyczki w zegarach, może to też coś da  Mrugnięcie  Chichot
Święcąca kontrolka od poduszek to nie wina zegarów tylko po prostu masz błąd który możesz skasować podłączając auto do kompa. Koszt podłączenia auto pod kompa to zazwyczaj 50zł a to w dzisiejszych czasach 8 - 9 kilo cukru.  Trik z wyciągnięciem żarówki nie zadziała ponieważ wyciągniesz 1 żarówkę a ta kontrolka ma jeszcze akurat drugą żaróweczkę, ukrytą. Możesz sobie dociąć takie karteczki i je tam upchać do zegarów.
Naprawa zegarów jest nie opłacalna najlepiej kupić drugie. Jeżeli chcesz mieć przebieg ze starych zegarów w nowych to przekładasz tam jakąś kość która ten przebieg zapisuje ale nich się Woytas w tym temacie wypowie bo on robil taki trik.
PS: Zaprezentuj swoje auto w galerii Uśmiech

Woytas
klubowicze

E34 525i M20B25 1990 (sedan) :)

« Odpowiedz #2 : 22 Marzec 2011, 16:50 »

Jak poczytasz a nie znajdziesz odpowiedzi ... napisz Mrugnięcie Tylko że ja walczyłem z E34 Uśmiech

http://www.bmw-klub-lodz.com.pl/forum/index.php?topic=14296.0

http://www.bmw-klub-lodz.com.pl/forum/index.php?topic=14157.0

http://www.bmw-klub-lodz.com.pl/forum/index.php?topic=8191.0

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: